Newsletter   E-katalogi

AFTERMARKET


Finał AP Expert 2015 - relacja Motofaktor.pl

2015-09-14 16:50:52   Autor: Joanna Piszcz


Finał AP Expert 2015 - relacja Motofaktor.pl Łukasz Bogus z warsztatu Auto-Bogus w Kamieńcu Ząbkowickim uzyskał tytuł "Wybitny wśród ekspertów" i odebrał najnowszy model Volkswagena Passata. W weekend 12-13 września 2015 roku odbył się finał akcji "AP Expert 2015" , zorganizowany przez dystrybutora części samochodowych, firmę Auto Partner SA. 

W Hotelu Ossa Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej spotkała się najlepsza setka uczestników drugiej edycji „AP Expert”. Aby wziąć udział w finałach i półfinałach rywalizacji o tytuł „Wybitnego wśród ekspertów”, musieli oni spełnić kilka warunków.
Metelli 26.06.2016
REKLAMA


Akcja trwała od 1 marca do 31 lipca 2015. Podobnie jak w ubiegłym roku składała się z dwóch etapów - eliminacji i wielkiego finału. Podczas eliminacji, przy pomocy specjalnie przygotowanej platformy internetowej, klienci dystrybutora zdobywali punkty w czterech testach wiedzy. Premiowane były także zakupy produktów partnerów promocji w sieci Auto Partner SA. Minimum zakupowe przypadające na jednego uczestnika wynosiło 25 tys. zł netto (5 tys. zł netto miesięcznie), a z zakupów wyłączone były urządzenia i sprzęt warsztatowy. W akcji mogły uczestniczyć warsztaty samochodowe posiadające przynajmniej jedno stanowisko do wykonywania usług z zakresu mechaniki samochodowej oraz zatrudnionego na etacie minimum jednego mechanika.
Uczestnicy, którzy osiągnęli progi zakupowe i uzyskali najwięcej punktów w tekstach online, spotkali się w Ossie, by kontynuować rywalizację. Aby wejść do finału, musieli rozwiązać pisemny test teoretyczny składający się z 30 pytań. Klienci Auto Partner SA odpowiadali m.in. jakiej specyfikacji VW płyn chłodniczy jest stosowany w samochodzie Volkswagen Passat B8, który jest główną nagrodą w konkursie AP Expert, jaki rodzaj przeniesienia napędu jest stosowany w skrzyniach DSG oraz do czego służy nadajnik-odbiornik w magistrali CAN. 
Do finału weszło pięć osób, które uzyskały najwyższą punktację w teście pisemnym oraz poprzednich etapach konkursu. Na finalistów czekało 5 zadań praktycznych przygotowanych przez partnerów AP Expert. Na stanowisku firmy Textar należało wymienić klocki hamulcowe, a pasek wielorowkowy w układzie napędowym na stanowisku febi bilstein. Z wymianą rozrządu trzeba było sobie poradzić w namiocie  ContiTech,  na stanowisku Valeo z wymianą sprzęgła, z kolei Bosch to wykrywanie usterki w aucie testerem diagnostycznym. 





Po zakończeniu konkurencji praktycznych było już wiadomo, komu należy się tytuł „Wybitny wśród ekspertów” oraz nagroda główna ufundowana przez firmę Castrol - Volkswagen Passat (Car of the Year 2015), z 4-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym w technologii BlueMotion o pojemności 2 litrów i mocy 150 KM. Auto zostało wyposażone m.in. w system nawigacji satelitarnej "Discover Media", reflektory LED Top, reflektory przeciwmgielne z przodu z funkcją statycznego doświetlania zakrętów, zdalne otwieranie pokrywy bagażnika i wlewu paliwa, zderzaki, obudowy lusterek zewnętrznych i klamki lakierowane w kolorze nadwozia, 6-biegową skrzynię biegów oraz zegarek analogowy w środkowej części deski rozdzielczej.

Samochód trafił w ręce Łukasza Bogusa, od 10 lat pracującego w warsztacie swojego ojca. "W ubiegłym roku byłem drugi, więc do tej edycji starannie się przygotowywałem. Branża tak szybko się rozwija, że wiedzę trzeba zdobywać na bieżąco, cały czas się dokształcać, robię to czytając specjalistyczne gazety, a także takie portale jak Motofaktor.pl" - mówi Łukasz Bogus. Najtrudniejszym momentem były zadania praktyczne. "Tu już była presja, bo znalzazłem się w finałowej piątce. Poczucie, że jest się już tak blisko było trochę stesujące. Ale udało się" - podsumował Łukasz Bogus.



Pozostałe cztery miejsca także były premiowane nagrodami ufundowanymi przez partnerów akcji: 
 • II miejsce - zestaw nagród Bosch (wartość 100 tys. zł)
 • III miejsce - zestaw urządzeń Magneti Marelli (wartość 30 tys. zł)
 • IV miejsce - zestaw Conti Contitech (wartość około 15 tys. zł)
 • V miejsce - zestaw MaXgear (wartość około 10 tys. zł)
 
Finałowi akcji towarzyszyła dobra zabawa. W tym roku miasteczko AP Expert zostało wzbogacone o dodatkowe atrakcje, wśród których nie zabrakło zajęć terenowych. Do dyspozycji uczestników były trzy śmigłowce Robinson, pilotowane przez członków Śmigłowcowej Kadry Narodowej. Emocje za kierownicą rajdówek zapewnił sponsorowany przez Auto Partner SA zespół RMF 4RACING Team. 
„Loty śmigłowcami, jazda rajdówkami, to podobało mi się najbardziej. Test nie był zbyt trudny, aczkolwiek kilka błędów popełniłem” – mówi Mariusz Ostrowski z Auto Naprawy Bydgoszcz.


Organizatorzy zadbali też o poprawę świadomości bezpieczeństwa, udostępniając każdemu symulator dachowania oraz symulator działania pasów bezpieczeństwa. Dodatkowo, odbywały się pokazy wybuchu poduszki powietrznej.
„Jestem tutaj drugi raz i jest tak samo rewelacyjnie jak rok temu” – ocenia Piotr Wojkiewicz prowadzący warsztat mechaniczny w Rzgowie pod Łodzią. „Zdecydowanie najbardziej podobał mi się symulator dachowania. Nie miałem okazji doświadczyć tego we własnym samochodzie, i oby dalej tak było, a tu mogłem po raz pierwszy przeżyć dachowanie. Rewelacja, naprawdę polecam”.
Wieczorny bankiet poprowadził prezenter telewizji TVN Marcin Prokop, a gwiazdami wieczoru byli - Patrycja Markowska oraz Kabaret Młodych Panów.

 
Sponsorami tegorocznej edycji AP Expert byli: Bosch, Castrol, Continental Contitech, Delphi, febi, Japanparts, Mann Filter, NK, Ruville, Sach, Textar, Valeo, Yato, Magneti Marelli, Philips, Tedgum i Dayco.


Zdjęcia: Auto Partner SA
 

Więcej na ten temat:

AFTERMARKET

  Sachs Race Challenge 2014: znamy już plan akcji!

AKTUALNOŚCI

  Auto Partner SA: majowe wyniki sprzedaży
  Auto Partner SA: debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie
  Auto Partner SA: 10. Summer Cars Party
  Auto Partner SA: 'Katalog klimatyzacji' teraz w wersji drukowanej
  Auto Partner SA: wirtualna wycieczka po siedzibie firmy

PRODUKTY

  Meyle: szeroki asortyment dla samochodów sportowych klasy Premium
  Auto Partner: szczotki mosiężne do gniazd świec żarowych Rooks
  Auto Partner SA: pneumatyczne rozpieracze i uniwersalne osłony przegubów
  Auto Partner: przewód intercooler-turbina do silnika VW


PODZIEL SIĘ:    Odchudzanie bez kitów Facebook  

ZOBACZ TAKŻE:

 • P. Rothenhofer: Chcę zostać w Polsce - to jest miejsce, którego jestem częścią

  Z Peterem Rothenhöferem, dyrektorem polskiego oddziału ZF Friedrichshafen AG na torze wyścigowym Jastrząb rozmawiał Leszek Kadelski.
 • P. Wojaczek: Dostawcy części zdominowali branżę motoryzacyjną w KSSE

  Z Piotrem Wojaczkiem, prezesem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., rozmawiała Joanna Piszcz.
 • Sachs Roadshow 2016 - relacja Motofaktor.pl

  W czwartej edycji organizatorzy powrócili do pierwszej nazwy eventu, bez którego wielu mechaników już nie wyobraża sobie wiosennego sezonu warsztatowego. Za to tegoroczne Roadshow zdecydowanie należało do najbardziej udanych w historii akcji promocyjnych ZF w Polsce. 
 • Autos Truck Day 2016 - relacja Motofaktor.pl

  10 czerwca w Solcu Kujawskim, w siedzibie dystrybutora, odbyły się już szóste targi Autos Truck Day. Dla klientów sieci była to doskonała okazja do bliższych kontaktów z przedstawicielami producentów części, akcesoriów i wyposażenia warsztatowego, ale także do dobrej zabawy. Tym bardziej, że Autos świętuje w tym roku 25. urodziny.
 • Niższe koszty, wyższe bezpieczeństwo

  Wbrew pozorom ma to sens i nawzajem się nie wyklucza. Chodzi o wirtualną rzeczywistość, która bierze na siebie niebezpieczeństwa związane z badaniem odporności zderzeniowej, a wyniki tych badań są jak najbardziej realne. Komputerowe crash-testy dają wiele możliwości producentom aut i ich dostawcom, ale nie są w pełni wykorzystywane.
 • ProfiAuto Show 2016 - relacja Motofaktor.pl

  Wszystko wskazuje na to, że tym razem padł rekord frekwencji - organizator musiał zlecać dodruk papierowych biletów, których w niedzielę zaczęło już brakować w kasach.
 • Wtryskiwacze Delphi Multec GDi powstają pod Warszawą

  Sterylna czystość, roboty i kontrola jakości na każdym etapie produkcji - w takich warunkach powstają wielootworowe wtryskiwacze paliwa Multec GDi w fabryce Delphi w Błoniu pod Warszawą. Firma pokazała dziennikarzom jak przygotowuje się do ich produkcji seryjnej. 
 • ProfiAuto Show 2016 już w ten weekend!

  Trzynasta edycja targów ProfiAuto, tak jak w ubiegłym roku, odbędzie się w hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, w dniach 4-5 czerwca 2016 roku.
 • Nowoczesna chemia w służbie motoryzacji

  W czasie Dnia Innowacji i Zrównoważonego Rozwoju BASF otwarto nowe laboratorium chemiczne w Humanitarium Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Dla koncernu chemicznego była to okazja do zaprezentowania zakresu swoich działań, z których dwa dotyczą właśnie motoryzacji. 
 • M.Pawluk: porównywarki cen u dystrybutorów są tylko kwestią czasu

  Z Mariuszem Pawlukiem (na zdjęciu, z lewej), prezesem zarządu firmy Motorro.pl, która tworzy pierwszą na polskim rynku porównywarkę cen u dystrybutorów części motoryzacyjnych, rozmawiał Leszek Kadelski. 
 • A.Górecki: Idziemy własną drogą i nie wzorujemy się na konkurencji

  Z Aleksandrem Góreckim, prezesem zarządu Auto Partner SA, rozmawiała Joanna Piszcz.
 • Rewolucja nadciąga z Chin

  Salon samochodowy w Pekinie zyskuje coraz bardziej na znaczeniu, a jednym z dowodów na to jest fakt, że właśnie tam zaprezentowano efekt 17-letnich prac Christiana von Koenigsegga. Tak, tego samego Koenigsegga - ale nie w dziedzinie supersamochodów. Wręcz przeciwnie, tym razem jest to coś dla mas. Specjalnie dla Motofaktor.pl pisze o tym Maciej Pertyński, jedyny polski juror konkursu "World Car of the Year".
 • Techno-Classica Essen 2016 - relacja Motofaktor

  29. edycję targów Techno-Classica w Essen, która odbyła się w dniach 6-10 kwietnia 2016 roku, odwiedziało rekordowe 200 tys. osób.
 • Wiosna na ukraińskim aftermarkecie

  Przykład gwałtownego rozwoju sieci Bosch Service pokazuje, że kryzys całej gospodarki może być impulsem do rozwoju dla operatorów niezależnego aftermarketu. O tym, co jeszcze działo się w naszej branży na Ukrainie w pierwszym kwartale 2016 pisze ukraiński korespondent Motofaktor.pl
 • Mobil Delvac Strong Traker na Motor Show Truck

  Pojazdy ciężarowe to nie tylko duża moc silnika, ale i twardzi mężczyźni za ich kierownicami. Najsilniejsi z nich zmierzyli się ze sobą w Poznaniu. 
 • Motor Show Truck 2016 - najpiękniejsze ciężarówki

  Już po raz drugi w hali nr 4 Międzynarodowych Targów Poznańskich można było zobaczyć najpiękniejsze polskie ciężarówki. Wystawa cieszyla się takim powodzeniem, że widzowie czekali w kolejkach, by móc sobie zrobić zdjęcie z tymi dziełami sztuki na kołach.
 • Najlepszy Mechanik TTM - relacja Motofaktor.pl

  Tym razem organizatorzy zaskoczyli zawodników konkurencjami, w których trzeba było wykazać się wiedzą i logicznym myśleniem. Wieloletnie doświadczenie też było atutem.  
 • II Mistrzostwa Młodych Lakierników - relacja Motofaktor.pl

  Pilotażowa edycja przed rokiem skończyła się takim sukcesem, że tegoroczne rozgrywki miały już zasięg ogólnopolski, a liczba konkurencji uległa podwojeniu.
 • V Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników - relacja Motofaktor.pl

  Drugi z rzędu triumf szkoły z Radzynia, której dwa teamy zgarnęły pierwsze i drugie miejsce. Uczniowie z niewielkiego miasteczka nie dali szansy konkurentom. 
 • Targi Techniki Motoryzacyjnej 2016 - relacja Motofaktor.pl

  133,1 tys. osób odwiedziło teren Targów Poznańskich w dniach 31 marca – 3 kwietnia. To aktualny rekord frekwencji na imprezie motoryzacyjnej w Polsce. 



KOMENTARZE: