W 100-proc. polski kapitał, rodzinna firma eksportująca swoje produkty do 49 krajów świata, która w lutym przyszłego roku będzie świętować 25. urodziny – to właśnie Auto-Starter. Od początku działalności specjalizuje się w sprzedaży podzespołów elektromechaniki samochodowej. Obecnie posiada w ofercie ponad 12500 referencji produktów marki Auto-Starter, w tym ponad 3200 referencji kompletnych rozruszników i alternatorów.
Oczywiście z każdym dniem reagując na nowe trendy obsługiwanych rynków, wprowadzamy do naszej oferty nowe produkty. Łatwy i czytelny dostęp do katalogu on-line, jak i specjalnie stworzonej aplikacji na urządzenia mobilne pozwala naszym odbiorcom szybko i dokładnie wyszukać potrzebne im części, jak i całe produkty. Do tego od 2015 roku nasze produkty są dostępne w katalogu TecDoc Data Supplier.
Dyrektor ds. sprzedaży - Wojciech Kuś
A jak to się wszystko zaczęło? Firma powstała w 1992 roku jako przedsiębiorstwo typowo handlowe.
Mój brat prowadził warsztat samochodowy, a ja zaopatrywałem go w części potrzebne do napraw. Stąd zrodził się pomysł, by rozpocząć własną działalność.
współwłaściciel firmy Auto-Starter - Andrzej Kaszubowski
Trzy lata później uruchomiono pierwszy zewnętrzny magazyn w Gdańsku, w 1997 roku kolejny, a dzięki szybkiemu rozwojowi firmy rok później znacząco zwiększono zatrudnienie. Z kolei rok 2001 to początek usług regeneracji rozruszników i alternatorów. Dwa lata później narodziła się marka własna AS, a firma rozpoczęła produkcję na zlecenie klientów.
Kształtowanie marki AS-PL zaczęło się w 2003 r. Wtedy to rozpoczęliśmy produkcję asortymentu wykonywanego pod nasze zlecenia. Rok 2004 to czas transformacji logotypu firmowego i kampanii wprowadzającej nowy brand. Utworzenie marki własnej to odpowiedź na zapotrzebowanie odbiorców, którzy potrzebowali wyższej klasy produktów zbliżonych jakością do produktu OEM.
Dyrektor Zarządzający - Tomasz Kaszubowski
Kolejny przełom to powstanie spółki-córki – firmy ATM i budowa hali produkcyjnej w Lubichowie w okolicach Starogardu Gdańskiego. To właśnie tam powstają alternatory i rozruszniki, a także odbywa się ich regeneracja. Hala została oddana do użytku w tym roku, a redakcja Motofaktor.pl miała okazję ją zwiedzić i przyjrzeć się procesowi produkcji.
Cała hala jest podzielona na sekcje. Są to - sekcja składania rozrusznika, sekcja składania alternatora, sekcja testów obu produktów, sekcja regeneracji, sekcja testu automatu i sekcja weryfikacji produktu.
Dyrektor ds. produkcji - Michał Czarzasty
Produkty i podzespoły do montażu nowych alternatorów i rozruszników firma zamawia u dostawców na całym świecie.
Produkty otrzymujemy w całości, bądź przyjeżdżają do nas same części. Gdy do montowni trafia produkt w całości, jest dekompletowany. Każdy element podlega czyszczeniu, następnie wszystkie części montowane są w całość i testowane. Nie kierujemy produktu gotowego od razu do sprzedaży, bądź na testy, bo stawiamy na jakość. Chcemy mieć pewność, że każdy element rozrusznika, czy alternatora spełnia nasze wymagania jakościowe.
Dyrektor ds.produkcji - Michał Czarzasty
Firma zajmuje się także regeneracją, ale nie przyjmuje do odzysku każdego produktu.
Mamy swoje normy jakościowe i parametry, które musi spełnić produkt, który przyjmujemy do regeneracji. Chcemy, aby odzysk był jak najwyższy, chociaż pewnych elementów nie da się odzyskać – takich jak np. łożyska. Natomiast wirnik, uzwojenie staramy się odzyskiwać. Dokładnie sprawdzamy każdy element po to, by do montowni nie trafiły części nie nadające się do ponownego użytku. Gdy podzespoły przejdą pozytywnie testy, są zregenerowane, trafiają do magazynu i oczekują na zlecenie montażu. Z tych komponentów powstaje regenerowany alternator, czy rozrusznik. Każdy nowy i regenerowany przechodzi przez ten sam test na tych samych maszynach, które sprawdzają dokładnie te same parametry w obu rodzajach produktów.
Dyrektor ds. produkcji - Michał CzarzastyWszystkie produkty przed wprowadzeniem do sprzedaży objęte są badaniem funkcjonalnym na maszynach testujących firmy D&V Electronics oraz Motoplat. Dotyczy to zarówno nowych, jak i regenerowanych produktów. Wszystkie pozycje z oferty, które opuszczają linię produkcyjną muszą spełniać normy produktów OE. Kontrola jakości jest wieloetapowa. Po złożeniu alternatora i rozrusznika odbywa się weryfikacja pod względem elektrycznym. Drugi etap to kontrola maszynowa. Kontrola jakości jest ostatecznym etapem przed zapakowaniem produktu.
Dyrektor ds. produkcji - Michał Czarzasty
Firma Auto-Starter nie tylko dba o wysoką jakość produktów, ale także oferuje wsparcie swoim klientom.
Działania prowadzone w firmie Auto-Starter w głównej mierze ukierunkowane są na klienta i spełnienie jego oczekiwań. Na wsparcie klientów składa się: pomoc w sprzedaży, bezpłatna infolinia i live chat które dają możliwość bezpośredniej rozmowy z naszymi specjalistami, aplikacja AS-PL Catalogue z dostępem do oferty produktowej oraz wersja na urządzenia mobilne, a także. oferta produktowa dostępna w katalogu TecDoc. Uzupełniającym elementem są również materiały marketingowe w postaci ulotek produktowych oraz gadgety reklamowe. To tylko nieliczne z przykładów, które stanowią pomoc dla naszych klientów w procesie zakupowym.
Kierownik działu informatyki - Krzysztof Falk
Otwarcie hali w Lubichowie i uruchomienie linii produkcyjnych to nie ostatnie słowo firmy Auto-Starter, która już myśli o wprowadzaniu kolejnych nowości.
Plany na przyszłość to dalszy rozwój firmy, poszerzanie oferty produktowej, dostosowanej do oczekiwań branży aftermarket, dalsze prace nad usługą regeneracji, odpowiadanie na potrzeby klientów oraz ekspansja na kolejne rynki. Jesteśmy jednym z wiodących, polskich producentów w branży aftermarket. Nasza oferta wyróżnia się bogatym asortymentem odzwierciedlającym zapotrzebowania rynku. To co charakteryzuje nasze produkty, to wysoka jakość w stosunku do ceny.
Dyrektor zarządzający - Tomasz Kaszubowski