Automechanika Academy w pięciu odsłonach

Automechanika Academy w pięciu odsłonach

Szeroki zakres tematyczny Automechaniki Frankfurt znajduje odzwierciedlenie w programie Automechanika Academy. Prezentacje i dyskusje panelowe dotyczące rynku części zamiennych odbędą się na pięciu scenach.

  • Podczas tegorocznych targów Automechanika po raz pierwszy odbędzie się panel poświęcony tematyce zrównoważonego rozwoju.
  • Forum Innovation4Mobility to miejsce, gdzie omawiane będą nowe technologie dla przyszłej mobilności.
  • Nie zabraknie tematów dotyczących rekrutacji młodych talentów.
  • Więcej informacji z polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora.
  • Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży – zapisz się na nasz newsletter.

Ze względu na szybkie tempo zmian w branży motoryzacyjnej rośnie zapotrzebowywanie na szkolenia i debaty o nowych rozwiązaniach i technologiach.

Olaf Mußhoff, dyrektor targów Automechanika Frankfurt
Olaf Mußhoff, dyrektor targów Automechanika Frankfurt

Dlatego znacznie rozszerzyliśmy program szkoleń i wykładów w ramach targów Automechanika oraz opracowaliśmy nowe formaty. Oferujemy wszystkim uczestnikom możliwość aktualizacji wiedzy, dyskusji z ekspertami i nawiązania kontaktów ze specjalistami z branży motoryzacyjnej z na całym świecie, łącznie na pięciu scenach, każda zlokalizowana w powiązanych tematycznie salach” – wyjaśnia Olaf Mußhoff, dyrektor Automechanika Frankfurt.

Zrównoważony rozwój

Podczas tegorocznych targów po raz pierwszy odbędzie się panel poświęcony tematyce zrównoważonego rozwoju we wszystkich jego aspektach. Pierwszy dzień dyskusji skupi się na temacie produkcji: od rozszerzonej odpowiedzialności producenta, poprzez synergie w celu dekarbonizacji łańcucha wartości rynku wtórnego, aż po cyfrowy paszport produktu. We współpracy ze  Stowarzyszeniem Regeneratorów Części Samochodowych (APRA), w środę 11 września, odbędzie się trzeci Dzień Regeneracji. Eksperci przedstawią aktualne tematy i zmiany w obszarze gospodarki o obiegu zamkniętym i regeneracji.

W czwartek, 12 września, dyskusja będzie poświęcona łańcuchowi dostaw – m.in. dyrektywie w sprawie raportowania zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw (CSRD). Piątek, 13 września, to z kolei debaty o gospodarce o obiegu zamkniętym. Eksperci omówią systemy odbioru i regeneracji, rozwiązania i najlepsze praktyki z gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zakup kontra naprawa.

Innovation4Mobility

Forum Innovation4Mobility w hali 3.0 jest centralnym punktem, gdzie omawiane będą kwestie nowych technologii dla przyszłej mobilności. We wtorek 10 września, uznani eksperci będą opowiadać o fotowoltaice zintegrowanej z pojazdami, doświadczeniach i możliwych zastosowaniach, w tym w pojazdach użytkowych.

W środowy poranek w programie pojawi się temat dwukierunkowego ładowania i pojazdu elektrycznego jako systemu magazynowania energii elektrycznej. Temat zrównoważonych paliw będzie kontynuowany po południu. Czwartek rozpocznie się od tematu wodoru w zastosowaniach motoryzacyjnych, z uwzględnieniem zarówno zastosowaniu ogniw paliwowych, jak i silników spalinowych napędzanych wodorem.

Automechanika Frankfurt 2024 – zapowiedź

Pojazdy autonomiczne, zarządzanie danymi, komunikacja w pojeździe, łączność i rozrywka w samochodzie będą przedmiotem obrad w czwartkowe popołudnie. Piątek będzie poświęcony aktualnym strategiom rozwoju mobilności i najnowszym osiągnięciem w Korei. W sobotę  jedną z atrakcji będą tzw. Fight Cluby, w których człowiek rywalizuje z maszyną (AI z rozpoznawaniem głosu).

Diagnostyka i naprawa

Po raz pierwszy, 10 września w hali 8, odbędzie się prezentacja aktualnych wydarzeń na rynku – od projektów na poziomie niemieckim i międzynarodowym po nowe testy emisji spalin. W środę program skupi się na aspektach elektromobilności, takich jak handel zużytymi akumulatorami samochodowymi, sprawdzanie akumulatorów i innowacje w zakresie akumulatorów.

W czwartek targowy w programie nie zabraknie tematów dotyczących emisji spalin, czujników i technologii, a także ważnego tematu rekrutacji młodych talentów i strategii rekrutacyjnych. W piątek 13 września nacisk zostanie położony na handel detaliczny i sprzedaż, w tym wykorzystanie sztucznej inteligencji, a także konserwację i naprawę pojazdów elektrycznych oraz jej wpływ na obsługę posprzedażową.

Kolejnym punktem programu jest seminarium Discover3Dprinting, które odbędzie się w dniach 11 i 12 września, skierowane do firm, które rozważają zastosowanie procesów wytwarzania przyrostowego w swojej produkcji i potrzebują wsparcia w pierwszych krokach. Aby wziąć udział w programie, wymagana jest wcześniejsza rejestracja online na stronie formnext.de/discover.

Naprawy karoserii i lakiernictwo

Scena w hali 11.1 jest centralnym punktem dla profesjonalistów zajmujących się naprawami karoserii. Oprócz środowej prezentacji na temat naprawy pojazdów elektrycznych eksperci będą omawiać kwestie zrównoważonego rozwoju, ram prawnych i czynników sukcesu firm zajmujących się nadwoziami i lakiernictwem.

We wtorek i środę w południe międzynarodowi przedstawiciele wiodących producentów lakierów omówią aktualne wyzwania rynkowe i możliwe rozwiązania. Stałe miejsce na targach będzie miały także  samochody klasyczne. Prezentacje i panele obejmą takie tematy, jak zaopatrzenie w części, tokenizacja klasycznych samochodów, rekrutacja nowych talentów dla firm produkujących samochody klasyczne i motocykle historyczne.

Klasyki na targach Automechanika Frankfurt

Profesjonaliści z branży motoryzacyjnej chcący zdobyć wiedzę, mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach organizowanych przez renomowane firmy blacharsko-lakiernicze w hali 11.0. Tematy obejmują pracę przy pojazdach zasilanych wysokim napięciem i ogniwami paliwowymi, kalkulację kosztów napraw za pomocą sztucznej inteligencji, technologię wykańczania i polerowania, kalibrację ADAS, diagnostykę elektroniki pokładowej, regulację reflektorów i inteligentne naprawy.

Myjnie samochodowe, pielęgnacja i detailing, oleje, smary i paliwa

W hali 12.0 wszystko skupi się wokół tematów mycia samochodów, pielęgnacji i detalingu oraz olejów, smarów i paliw. W dniach 10 i 11 września prezentacje będą poświęcone pielęgnacji samochodów i trendów związanych z detailingiem, takim jak wydajna praca zgodnie ze standardowymi procedurami operacyjnymi (SOP), większe obroty dzięki renowacji skóry, innowacyjne środki do czyszczenia tkanin, powłoki ceramiczne i produkty uszczelniające. Osoby pragnące zgłębić temat mogą wziąć udział w kursie certyfikującym International Detailing Association (IDA) dla detalistów. Spotkanie odbędzie się także na terenie Akademii pierwszego dnia targów od godz. 17:00.

Poranek 12 września poświęcony będzie aktualnym tematom i trendom w sektorze olejów, smarów i paliw. Temat mycia pojazdów znajdzie się w programie popołudnia 12 września. Eksperci opowiedzą o tym, jak najskuteczniej czyścić różne rodzaje zabrudzeń, o właściwościach chemicznych środków czyszczących oraz myjniach samochodowych w Niemczech. W piątek 13 września dyskusja w hali 12.0 będzie poświęcona  smarom i paliwom.

Specjalna strefa dla pokolenia Z

Gry, rozgrywki sportowe i lifestylowe, strefy gastronomiczne oraz własna Scena Klubowa – Automechanika po raz pierwszy tworzy interaktywną przestrzeń dla młodej publiczności – pokolenia Z. W Hali 3.1. branża zaprezentuje młodemu pokoleniu jak ekscytujący i różnorodny może być rynek motoryzacyjny.

Źródło: Automechanika

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).