Automechanika Frankfurt Digital Plus - najważniejsze wydarzenia | MOTOFAKTOR

Automechanika Frankfurt Digital Plus - najważniejsze wydarzenia

Organizatorzy tegorocznych targów Automechanika Frankfurt Digital Plus przedstawili ich najważniejsze wydarzenia i atrakcje.

Automechanika Frankfurt Digital Plus rozpoczyna się 14 września 2021 r. Trzydniowe wydarzenie odbywa się po raz pierwszy jako impreza hybrydowa, łącząc kompaktową wystawę na terenach wystawienniczych we Frankfurcie z platformą internetową, która umożliwi wystawcom i zwiedzającym uczestniczyć osobiście i cyfrowo. Oprócz innowacji produktowych nacisk zostanie położony na tematy i trendy, które mają wpływ na dzisiejszy motoryzacyjny rynek części zamiennych. Nie zabraknie również trzydniowego programu wydarzeń wspieranych przez licznych partnerów i sponsorów.

 

Blisko połowa z 300 firm, które już się zarejestrowały, planuje ponownie spotkać się osobiście we Frankfurcie. Nie zabrakło również dużego zainteresowania na arenie międzynarodowej: impreza przyciąga wystawców nie tylko z Niemiec, ale także z wielu krajów w całej Europie, a także z Azji, a nawet Australii. Więcej informacji na temat wystawiających się firm i ich produktów znaleźć można w wyszukiwarce wystawców na stronie internetowej oraz w aplikacji Automechanika Digital Plus Navigator, którą można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play i Apple Store.

Ludzie z niecierpliwością czekają na prawdziwe osobiste spotkania biznesowe ze swoimi kolegami z branży na Automechanice. Jednocześnie rośnie zaufanie ludzi do możliwości cyfrowego networkingu, który opracowaliśmy na tę wyjątkową edycję targów. Nasza platforma cyfrowa pozwala każdemu wziąć udział w obszernym trzydniowym programie wsparcia nie tylko tutaj we Frankfurcie, ale także na całym świecie. Pomaga to zapewnić międzynarodowy zasięg naszego wydarzenia.

dyrektor Automechanika Frankfurt - Olaf Musshoff

 

Najnowsze tematy i trendy znajdują odzwierciedlenie nie tylko w prezentacjach firmy na żywo, ale także w programie towarzyszącym. Szereg prezentacji i dyskusji panelowych na takie tematy jak alternatywne układy napędowe, elektromobilność, druk 3D, zrównoważony rozwój i cyfryzacja mają przyciągnąć odwiedzających na scenę w hali 3.0 oraz na żywo w Internecie.

Cyfryzacja na rynku wtórnym

Cyfryzacja jest obecnie jednym z najważniejszych tematów na motoryzacyjnym rynku części zamiennych. Podczas panelu dyskusyjnego „Let’s talk business”, który odbędzie się 14 września, przedstawiciele firm Bosch, AVL DiTest, Carbon i Hunter wraz z Olafem Mußhoffem, dyrektorem Automechanika Frankfurt, omówią innowacyjne rozwiązania warsztatowe w czasie ukształtowanym przez cyfryzację i zmiany w mobilności. Gdzie motoryzacyjny rynek wtórny musi wprowadzać innowacje, aby osiągnąć zrównoważoną przyszłość? Cyfryzacja to ogromny problem – jaką rolę będzie odgrywać w sektorze warsztatowym w przyszłości i jak nowe rozwiązania w zakresie mobilności wpłyną na motoryzacyjny rynek wtórny?

Energy4Mobility

Jeśli Europa ma osiągnąć swoje cele klimatyczne, będzie musiała również osiągnąć znaczne redukcje emisji CO2 w sektorze transportu. Paliwa alternatywne mogą mieć tutaj kluczowy wkład. Czy to wodór, energia elektryczna, biopaliwa czy paliwa produkowane syntetycznie – eksperci będą dyskutować 14 września, które z nich są najlepsze dla poszczególnych rodzajów transportu w kolejnej odsłonie serii wykładów eksperckich „Energy 4 Mobility” zatytułowanej „Dekarbonizacja środków transportu – wyzwania i rozwiązania”.

Zrównoważony i przyjazny dla zasobów – Dzień Regeneracji

Zrównoważony rozwój i rola gospodarki o obiegu zamkniętym będą w centrum uwagi podczas pierwszego Dnia Regeneracji 15 września, organizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Części Samochodowych (APRA). Tu eksperci podejmą ten wieloaspektowy temat i odpowiedzą na pytania zadawane przez uczestników.

Discover3Dprinting

Przemysłowy druk 3D wkracza również na motoryzacyjny rynek części zamiennych. Proces ten oferuje ogromny potencjał dla różnych dziedzin produkcji, ale firmy muszą określić, gdzie mogą najlepiej zintegrować tę technologię z istniejącymi łańcuchami produkcyjnymi w sposób, który przyniesie wymierne korzyści. W dniu 16 września seminarium „Discover3Dprinting” ma zaoferować kompleksowe spojrzenie na metody wytwarzania przyrostowego, prezentując ekscytujące przykłady zastosowań z różnych dziedzin w przemyśle motoryzacyjnym. Uczestnicy poznają również bariery, które należy pokonać wprowadzając te technologie oraz miejsca napotykania tych barier, a także zastosowania, dla których przemysłowy druk 3D nadal nie jest ekonomicznie opłacalny.

"Collision talk" - wyzwania stojące przed dzisiejszym rynkiem napraw powypadkowych

16 września „Collision talk” będzie dotyczyć tego, jak warsztaty blacharsko-lakiernicze mogą sprostać wyzwaniom dzisiejszego rynku napraw powypadkowych. Tak jest, ponieważ warsztaty blacharsko-lakiernicze borykają się obecnie z wieloma problemami jednocześnie: gwałtowny spadek zamówień spowodowany pandemią; szybki wzrost kosztów materiałów, płac i wyposażenia warsztatu; spadające marże w branży części zamiennych; oraz nasilenie działań ubezpieczycieli motoryzacyjnych w celu zmniejszenia faktur. O takiej sytuacji moderatorzy, Christian Simmert (redaktor naczelny schaden.news) i Konrad Wenz (redaktor naczelny Fahrzeug + Karosserie) będą dyskutować z czołowymi decydentami z branży.

Uczenie się od Autodoktoren

W tym roku po raz kolejny odbędą się pokazy napraw powypadkowych na żywo – moderowane przez Autodoktoren. W ciągu trzech dni będą dotyczyć takich tematów jak ocena uszkodzeń samochodów po wypadku, kalkulacja kosztów uszkodzeń i komunikacja cyfrowa, profesjonalnie przeszkolone osoby – nowe informacje DGUV 209-093, usuwanie zewnętrznych wgnieceń, techniki łączenia, naprawa szyb i wymiana, pomiar spalin (PN) dla pojazdów z silnikiem diesla, digitalizacja i lakierowanie, kalibracja systemów wspomagania kierowcy i wyrównanie reflektorów. Każdy, kto wcześniej zarejestruje się na jedno z tych wydarzeń, otrzyma darmowy bilet na osobiste zwiedzanie targów i obejrzenie transmisji na żywo online.

Pierwsze lakiernicze Mistrzostwa Świata Automechanika Body & Paint

Ponad dziesięciu niemieckich profesjonalistów zajmujących się karoserią i lakierami walczy o dojście do finału pierwszych międzynarodowych Mistrzostw Świata Automechanika w zakresie karoserii i lakierów na targach. 14 września we Frankfurcie panel ekspertów będzie na miejscu, aby wybrać zwycięzcę z Niemiec, który następnie zmierzy się z krajowymi zwycięzcami z Chin, Anglii i RPA. Każdy będzie miał również możliwość oddania głosu na swoich osobistych faworytów online.

 

Więcej prezentacji, wykładów i dyskusji panelowych jest dostępna i aktualizowana TUTAJ.

Na żywo we Frankfurcie i online: jeden bilet obejmuje oba

Uczestnicy będą mogli spotkać się osobiście we Frankfurcie nad Menem i zapoznać się z programem na żywo na terenach wystawowych. Kompleksowa koncepcja ochrony i higieny zapewnić ma zachowanie najlepszych możliwych środków bezpieczeństwa. Jednocześnie wszystkie wystawiające się firmy będą również prezentować swoje produkty online, a uczestnicy będą mieli możliwość, na przykład, nawiązania nowych kontaktów poprzez cyfrowe kojarzenie, komunikowania się ze sobą za pomocą czatów na żywo i indywidualnych rozmów wideo, oraz uczestniczyć w wydarzeniach transmitowanych na żywo. Gwarantuje to, że nawiązywanie kontaktów będzie również możliwe dla zwiedzających branżowych, którzy nie mogą podróżować do Frankfurtu z powodu ograniczeń w podróży lub z innych powodów.

 

Aby osobiście odwiedzić targi lub skorzystać z programu online, zwiedzający będą potrzebować biletu jednodniowego. W tym roku będą one dostępne tylko w internetowym sklepie z biletami. Bilet jednodniowy nie tylko uprawnia posiadacza biletu do odwiedzenia wydarzenia we Frankfurcie, ale także umożliwia mu korzystanie z pełnego programu Automechanika Frankfurt Digital Plus jako transmisji na żywo przez wszystkie trzy dni wydarzenia – w tym możliwość kontaktu z wystawcami, dowiedzenia się więcej o produktach i nawiązania kontaktu z innymi ekspertami z branży.

Cyfrowy pakiet wystawcy

Rejestracja wystawców cyfrowych jest otwarta do 7 września. Cyfrowy pakiet wystawcy kosztuje 5 900,00 euro (cena netto, w tym pakiet medialny) – zainteresowane firmy mogą dowiedzieć się więcej na www.automechanika.com/digital-package.

 

Źródło: Messe Frankfurt

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).