Herth+Buss poszerza swoją wszechstronną ofertę o nowe filtry biofunkcyjne. W miarę wzrostu zanieczyszczenia powietrza kierowcy i pasażerowie są czasami narażeni na niebezpieczne cząstki, takie jak sadza i szkodliwe gazy, takie jak ozon, podczas prowadzenia samochodu.
Biofunkcyjne filtry mają nie tylko blokować drobny pył, ale także wiązać alergeny wolne od zanieczyszczeń i zapobiegają wnikaniu pleśni oraz bakterii do pojazdu.
Podczas podróży do wnętrza pojazdu wpływa duża liczba szkodliwych substancji, spalin i alergenów. Najważniejszą barierą jest zatem filtr kabinowy, który ma zapewnić ciągły dopływ świeżego powietrza.
Jednak konwencjonalne filtry kabinowe zapobiegają jedynie przedostawaniu się cząstek takich jak kurz, pyłki, sadza lub zapachy do wnętrza pojazdu. Pomimo filtra bakterie lub pleśń mogą się w nim rozprzestrzeniać.
W jaki sposób można zapobiec przedostawaniu się tych wyjątkowo małych cząstek do wnętrza pojazdu? Filtry biofunkcyjne są wyposażone w dodatkową powłokę, znaną jako powłoka polifenolowa. Ta naturalna warstwa umożliwia usuwanie pleśni lub bakterii.
Aby zapewnić czyste powietrze w pojeździe, należy regularnie wymieniać filtr kabinowy. Herth+Buss zaleca zamianę przynajmniej raz w roku.
Źródło: Herth+Buss