Według władz Borg Automotive nowa fabryka może rozpocząć działalność w pierwszym kwartale 2019 r. początkowo zatrudniając około 50 pracowników.
Obecnie Borg Automotive posiada zakłady produkcyjne w Danii, Belgii, Anglii i Polsce, gdzie produkuje rozruszniki, alternatory, zaciski hamulcowe, sprężarki prądu przemiennego itp. Zakład produkcyjny w Zduńskiej Woli zatrudnia obecnie 1 300 osób i osiągnie pełną zdolność produkcyjną w 2019 roku. Dlatego władze firmy zdecydowały się o uruchomieniu kolejnej fabryki w Polsce, uważając Lublin za najbardziej odpowiednie miejsce do dalszego rozwoju.
W ostatnich latach europejski rynek regenerowanych części samochodowych wzrastał o ok. 7% rocznie. Rynek regeneracji szybko się rozwija. Rozwój ten obejmuje szeroki wachlarz branż, które uświadomiły sobie wartość gospodarki obiegowej. Jest on zbudowany w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie jest zdrowy z perspektywy społeczno-gospodarczej.
dyrektor generalny Borg Automotive - Kim Kruse Andersen
Borg Automotive jest największą w Europie niezależną firmą regeneracyjną, specjalizującą się w produkcji, sprzedaży i dystrybucji regenerowanych części samochodowych na rynek europejski. Firma sprzedaje swoje produkty pod trzema różnymi markami: Lucas, Elstock i DRI. Jej główna siedziba mieści się w Danii, w mieście Silkeborg, zakłady produkcyjne znajdują się w Polsce i Anglii, a centrum rozwoju i biuro sprzedaży w Belgii.
Źródło: Urząd Miasta Lublina
Zdjęcie: Borg Automotive