Firma Castrol opublikowała serię „Castrol na Marsie” („Castrol on Mars”) – nowy cykl podcastów, który prezentuje grupę inspirujących naukowców, astronautów, kierowców wyścigowych, inżynierów i liderów myślenia koncepcyjnego. Wszyscy opowiadają swoją historię o tym, czego potrzeba, aby radzić sobie w najbardziej ekstremalnych warunkach na naszej planecie – a nawet w kosmosie. Podcastów „Castrol na Marsie” można posłuchać tutaj.
Oleje i środki smarne Castrol są obecnie wykorzystywane 400 milionów kilometrów stąd, w temperaturach rzędu minus 153 stopni Celsjusza, w ramach bezzałogowej misji badawczej łazika Perseverance prowadzonej na Marsie przez amerykańską agencję kosmiczną NASA. Specjalnie stworzone przez Castrol smary Braycote i oleje Brayco zapewniają niezbędne smarowanie przyrządów naukowych, w tym stacji pogodowej, spektrometru ultrafioletowego i mikrokamery laserowej. Produkty Castrol, zarówno te wybrane przez NASA, jak i przez warsztaty tu na Ziemi, oferują bardzo wysoki poziom trwałości.
Ten ośmioodcinkowy cykl, dostępny we wszystkich głównych serwisach streamingowych, zawiera komentarze astronautów Sandry Magnus i Roberta Thirska, którzy opisują, jak radzili sobie w ekstremalnych warunkach w kosmosie. Sarah Cruddas, zajmująca się sprawami kosmosu dziennikarka, prezenterka międzynarodowej telewizji i wielokrotnie nagradzana autorka, mówi zaś o tym, z czym mierzy się Perseverance, marsjański łazik NASA, w trakcie swojej niezwykłej misji.
Jeśli chodzi o bliższe nas sprawy, kierowcy Sam Bird z Formuły E i Gus Green-Smith z World Rally opisują, jak zwycięża się w wyścigach na najwyższym poziomie. Z kolei David Eyton, były szef działu innowacji i inżynierii w bp, przedstawia swoje spojrzenie na wyzwania, przed którymi stoją inżynierowie i naukowcy przy projektowaniu i konstruowaniu produktów, które muszą wytrzymywać ekstremalne ciśnienia.
Warsztaty są zachęcane do udostępniania zwiastunów podcastu z kanałów mediów społecznościowych Castrol, aby zwiększyć zaangażowanie klientów, a dealerzy mogą wykorzystać ten cykl podcastów, by podczas wizyt w warsztacie zwiększać świadomość na temat wiodącej roli marki Castrol w tworzeniu najwyższej jakości środków smarnych.
Badania pokazują, że 35% regularnych słuchaczy podcastów interesuje się tematami związanymi z techniką i nauką*. Cykl „Castrol na Marsie” otrzymał już główną nagrodę w kategoriach „Dokument” i „Technologia” w prestiżowym konkursie „Communicator Awards”.
Nasz nowy cykl podcastów podkreśla, czego potrzeba, aby z powodzeniem działać w najbardziej odległych, ekstremalnych środowiskach. Dzięki angażującym i osobistym historiom poszukiwaczy przygód i śmiałków z całego świata warsztaty mogą wykorzystać te materiały do budowania zaufania, generowania możliwości sprzedaży i wzmacniania więzi z szeroko pojętą marką Castrol.
Castrol Global Communications - Elizabeth Jones
Oleje i środki smarne Castrol są wykorzystywane w maszynach, którymi poruszają się te inspirujące osoby – w przestrzeni kosmicznej, na lądzie czy pod powierzchnią morza. Podobne poziomy doskonałej ochrony i trwałości, jakie zapewniają te produkty, są dostępne dla warsztatów i ich klientów dzięki Castrol EDGE.
Zastosowana w oleju Castrol EDGE technologia Fluid TITANIUM modyfikuje jego właściwości – jego wytrzymałość rośnie pod wpływem skrajnego nacisku, aby utrzymywać dystans pomiędzy metalowymi powierzchniami i zmniejszać tarcie. Kiedy nacisk spadnie, olej powraca do stanu swobodnej cieczy. Castrol EDGE z technologią Fluid TITANIUM o wytrzymałości wzrastającej wraz z naciskiem przyczynia się do zmniejszenia ograniczającego osiągi tarcia o 20%**.
* Dane uzyskane z raportu Audience Origin 2021.
** Średnio, w zaokrągleniu do liczby całkowitej. W porównaniu do tego samego oleju bez technologii Fluid TITANIUM. Testom poddano produkty stanowiące 75% naszej sprzedaży w 2017 r.
Źródło: Castrol