Continental angażuje się w ochronę przyrody | MOTOFAKTOR

Continental angażuje się w ochronę przyrody

Continental, firma Hartmann International i Artenglück zaangażowały się w tworzenie nowych siedlisk dla rodzimych gatunków zwierząt i roślin.

Firmy Continental i Hartmann International zademonstrowały, w jaki sposób globalna logistyka może pomóc w ochronie lokalnych gatunków, realizując wspólny projekt pod patronatem start-upu Artenglück (którego nazwę tłumaczy się potocznie jako „radość gatunków”). W ramach firma Hartmann zasadziła wieloletnie, przyjazne dla owadów łąki kwiatowe o powierzchni 8 000 m2. Obszar ten stanowi część ponad 255 000 m2 nowych siedlisk, które zostały stworzone w całych Niemczech przez Continental we współpracy z Artenglück i klientami.

„W świecie, w którym zmiany klimatyczne są coraz większym zagrożeniem, uważamy, że naszym obowiązkiem jest wywieranie pozytywnego wpływu na różne sposoby. Zamiast angażować się w handel certyfikatami, inwestujemy w tereny wiejskie i bioróżnorodność w naszym sąsiedztwie” – wyjaśnia Uwe Lachmann, dyrektor zarządzający Hartmann.

Współpraca na rzecz zielonej logistyki

Continental i Hartmann aktywnie uczestniczą w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ta międzynarodowa firma transportowo-logistyczna dysponuje 15 lokalizacjami, flotą składającą się z 527 ciężarówek oraz zatrudnia około 730 pracowników. Wprowadziła wiele projektów, które mają na celu redukcję emisji dwutlenku węgla oraz zwiększenie efektywności zrównoważonego rozwoju.

„Oprócz naszych systemów fotowoltaicznych, planowania podróży opartego na sztucznej inteligencji, rygorystycznych szkoleń kierowców i wielu innych środków, jesteśmy również zaangażowani w ochronę środowiska. Obejmuje to ponowne zalesienie 2,5 hektara lasów w sąsiednim mieście Marsberg, a także obsadzenie kwitnących łąk Continental i Artenglück” – dodaje Lachmann.

Wprowadzane są działania mające na celu podniesienie poziomu zrównoważonego rozwoju we wszystkich sektorach działalności firmy, ze szczególnym uwzględnieniem floty pojazdów oraz zarządzania oponami. Hartmann, będący klientem Continental od ponad 14 lat, od 2019 roku korzysta z umowy serwisowej Conti360°, która obejmuje nowe opony oraz bieżnikowanie ContiRe.

Conti360° Solutions – usługi Continental dla flot

„Chcemy skupić się na naszej podstawowej działalności i bardzo cenimy sobie nasze partnerstwo z Continental, ponieważ oferuje nam ono niezawodne rozwiązanie do zarządzania oponami dla naszej wielooddziałowej floty” – mówi Lachmann.

Hartmann stawia na Continental i zrównoważony rozwój

Koncepcja zarządzania oponami Conti360° z bieżnikowaniem wpisuje się w filozofię firmy Hartmann International.

„Uważamy się za pionierów w branży logistycznej i staramy się przekształcać przyszłe potrzeby klientów w inteligentne rozwiązania już dziś. Zrównoważony rozwój jest kluczową kwestią w tej branży i obejmuje osiągnięcie skutecznej równowagi między aspektami środowiskowymi, społecznymi oraz ekonomicznymi w celu wywarcia długotrwałego, pozytywnego wpływu na świat. Staramy się chronić zasoby naturalne, obniżać emisje i promować praktyki zrównoważone ekologicznie” – wyjaśnia dyrektor zarządzający.

Dla firmy Hartmann oczywiste jest, że zrównoważone zarządzanie oponami oparte na oszczędności paliwa, długiej żywotności ogumienia i oszczędności materiałów dzięki bieżnikowaniu jest tego częścią.

Lokalna ochrona gatunków

Continental, wraz ze swoimi klientami, promuje bioróżnorodność w Niemczech od 2021 r., sponsorując kwitnące łąki.

Timo Röbbel, Head of Marketing Replacement Tires Germany w Continental, Fot. Continental
Timo Röbbel, Head of Marketing Replacement Tires Germany w Continental, Fot. Continental

„Sadzimy je przy użyciu lokalnych nasion, tworząc w ten sposób nowe źródła pożywienia i siedliska dla naszych rodzimych gatunków” – wyjaśnia Timo Röbbel, Head of Marketing Replacement Tires Germany w Continental.

W ciągu ostatnich trzech lat w Niemczech powstało około 255 000 m² nowych, kwitnących ekosystemów, co odpowiada powierzchni 40 boisk piłkarskich. Artenglück to start-up, który stwarza rolnikom i przedsiębiorstwom możliwości działania na rzecz bioróżnorodności. Kluczowym założeniem jest, że rolnicy udostępniają tereny, które nie nadają się do uprawy roślin jadalnych, na których zasiewane są kwitnące łąki. Firmy inwestują w finansowanie specjalistycznych, lokalnie dopasowanych nasion oraz wynajem gruntów, a pracownicy firm mogą aktywnie wspierać ochronę przyrody, angażując się w proces wysiewu.

Fot. Continental

Partnerstwa lokalne

W ramach globalnej strategii zrównoważonego rozwoju Continental koncentruje się na odpowiedzialnym modelu biznesowym o obiegu zamkniętym, pionierskich badaniach i rozwoju nowych technologii.

„Partnerstwa, które pomagają na poziomie lokalnym uczynić świat bardziej zrównoważonym miejscem, są dla nas równie ważne. W ten sposób niesamowite projekty na małą skalę mogą się rozwijać oraz mieć pozytywny wpływ na ekosystem i nasze środowisko” – wyjaśnia Röbbel.

Projekty te obejmują teraz kwitnące łąki Hartmann International w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Źródło: Continental

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).