Do tej pory opłaty za e-TOLL można było realizować dwiema drogami: używając boxów EETS od DKV Mobility (automatycznie) lub też wybierając na swoim koncie e-TOLL metody płatności: Mastercard, Visa lub Blik. Przy tych ostatnich, każdej transakcji należało dokonywać odrębnie, pilnując przy tym stanu środków na swoim koncie w systemie e-TOLL. Było to więc rozwiązanie uciążliwe, czasochłonne i przede wszystkim mało bezpieczne, bo groziło karami w przypadku braku zarejestrowania transferu na czas. Teraz wybór zwiększył się o możliwość zapłaty kartą paliwową. Co to zmienia?
Dzięki dodaniu jako metody płatności karty DKV, skokowo wręcz podnosimy wygodę i bezpieczeństwo rozliczania nowych opłat drogowych.
dyrektor generalny DKV Mobility Polska - Michał Bałakier
Po zalogowaniu na koncie klienta e-TOLL lub w aplikacji, należy określić kwotę doładowania, a następnie wskazać DKV CARD jako źródło płatności. Wówczas konto przewoźnika naładuje się daną kwotą, a następnie – po wyczerpaniu limitu środków – system będzie automatycznie pobierać fundusze na kolejne, identyczne doładowania prosto z rachunku DKV. Właściciel karty będzie mógł natomiast rozliczać należności za e-TOLL w zbiorczych fakturach od operatora karty paliwowej, czyli raz na kilka tygodni.
Tym samym, zdejmujemy z barków klientów problem, jakim jest pilnowanie rozliczeń z e-TOLL.
- Michał Bałakier
Za pomocą DKV CARD mogą się dziś rozliczać zarówno użytkownicy aplikacji mobilnej e-TOLL, posiadacze urządzeń typu ZSL, jak i klienci DKV chcący doładować swoje konto osobiście w punktach obsługi klienta, tzw. POS.
W kontekście e-TOLL, karta paliwowa to pierwsze rozwiązanie, które wspomaga na równi profesjonalnych przewoźników, jak i użytkowników osobowych aut firmowych. Samochody osobowe korzystają dzisiaj najczęściej z aplikacji e-TOLL, która wymusza indywidualne regulowanie płatności. Teraz, dzięki akceptacji karty paliwowej DKV, kierowcy będą mogli zautomatyzować swoje rozliczenia i zapewnić sobie wygodne fakturowanie.
Wpłynąć ma to na łatwiejsze prowadzenie biznesu, bo przy pomocy jednej karty paliwowej przedsiębiorca będzie mógł zapłacić za: paliwo, opłaty drogowe, akcesoria, warsztaty, myjnie, parkingi czy akcesoria na stacjach. A tym samym, wliczyć sobie w koszty prowadzenia działalności wszystkie powyższe pozycje – co w przypadku rozdrobnionych płatności bardzo rzadko się udaje.
Karta paliwowa to już druga metoda rozliczeń oferowana przez DKV Mobility w systemie e-Toll. Pierwszą były akceptowane międzynarodowo uniwersalne urządzenia EETS, z których korzysta profesjonalni przewoźnicy drogowi.
Już od września klienci, którzy zdeklarowali chęć regulowania opłat drogowych poprzez urządzenia DKV BOX EUROPE, mogą przy ich pomocy obsługiwać e-TOLL. Automatycznie i bez konieczności odrębnego rejestrowania się w polskim systemie.
- Michał Bałakier
Priorytetem dla DKV Mobility jest teraz jak najszybsze zaoferowanie wszystkim użytkownikom polskich dróg dużej puli nowych urządzeń o takiej właśnie funkcjonalności. Chodzi o to, by naliczanie myta było bezobsługowe oraz bez konieczności rejestracji do systemu opłat drogowych w Polsce poprzez stronę czy aplikację e-TOLL. DKV informuje, że zamówienia na kolejne dostawy urządzeń zostały już złożone i dołoży starań, aby wszyscy zainteresowani mogli przestawić się już wkrótce na profesjonalne, szeroko akceptowane boxy OBU (z ang. on-board unit).
Źródło: DKV