Za sprawą zdobycia jednego z najbardziej rygorystycznych certyfikatów związanych z płatnościami i zarządzaniem danymi w całej Unii Europejskiej Ekoenergetyka-Polska staje się jednym z niewielu producentów stacji ładowania w Europie i pierwszym w Polsce, który spełnia ten standard doskonałości i jest przygotowany na przyszłe regulacje unijne.
Przyznanie firmie Ekoenergetyka-Polska certyfikacji potwierdziło, że nasze produkty są pozycjonowane na najwyższym poziomie w ramach europejskich standardów – podsumowuje Maciej Wojeński – współzałożyciel i Członek Rady Nadzorczej EEPL.
Potwierdzenie zgodności Eichrecht dotyczy całej serii urządzeń Axon Easy 60, 120, 180 kW, działających w ramach ogólnodostępnych punktów ładowania, które Ekoenergetyka-Polska wyposaża w pełni skalibrowane liczniki pomiaru kWh zgodne z wymaganiami niemieckiej ustawy o pomiarach i wzorcowaniu – Eichrecht (MessEG). Rozliczanie sesji ładowania następuje w oparciu o rzeczywiście pobrane kWh. Stacje ładowania działające jako ogólnodostępne punkty ładowania wyposażono w pełni skalibrowane liczniki pomiaru kWh, dzięki którym kierowcy mają pełną kontrolę nad weryfikacją podczas sesji ładowania w czasie rzeczywistym zarówno ilości pobranej energii elektrycznej, jak i czasu ładowania.
Korzyścią, jaką niesie dla klientów, jest transparentność i bezpieczeństwo transakcji. Kompleksowe bezpieczeństwo danych ładowania gwarantują podpisy cyfrowe, sposób przechowywania danych wraz z dostępem do nich.
Zdajemy sobie sprawę z tego, jakie są kolejne wyzwania w rozwoju branży i na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i niezawodność protokołów płatności. Użytkownicy pojazdów elektrycznych muszą mieć możliwość ładowania swoich samochodów z takim samym zaufaniem i spokojem, do którego przywykli, tankując na stacji benzynowej – zapewnia Petros Spinaris – Wiceprezes odpowiedzialny w spółce za sprzedaż i marketing.
Państwa członkowskie Unii Europejskiej muszą zapewnić, że ceny pobierane przez operatorów publicznych punktów ładowania są „rozsądne, łatwo i wyraźnie porównywalne, przejrzyste i niedyskryminacyjne.
Po Europie kolejnym strategicznym kierunkiem dla spółki są Stany Zjednoczone. Na początku października eksperci i inżynierowie z Ekoenergetyka-Polska mają uczestniczyć w międzynarodowym wydarzeniu CharIN Testival & Conference NORTH AMERICA w siedzibie Daimler Truck North America w Portland. Ma to być ostatni krok na poziomie portfolio, w którym spółka chce potwierdzić zgodność i interoperacyjność swoich autorskich rozwiązań softwarowych na rynku amerykańskim.
Ekoenergetyka-Polska projektuje i produkuje infrastrukturę szybkiego ładowania do pojazdów elektrycznych od 12 lat. Do tej pory firma uruchomiła ponad 2500 stacji ładowania w 30 krajach. Ich dostępność to aż 99%. Jednocześnie świadczy globalnie usługi wdrożenia i serwisu oraz monitoringu i zdalnego zarządzania infrastrukturą ładowania z własnego Centrum Monitoringu.
Źródło: Ekoenergetyka-Polska