Ekspertka PGM w grupie roboczej Ministerstwa Rozwoju | MOTOFAKTOR

Ekspertka PGM w grupie roboczej Ministerstwa Rozwoju

Jedna z ekspertek Polskiej Grupy Motoryzacyjnej (PGM) - Ewa Witoń-Morgiewicz - została powołana przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii na członka Grupy Roboczej ds. Krajowej Inteligentnej Specjalizacji nr 8 „Zaawansowane materiały i nanotechnologia”.
30/10/2024

Ewa Witoń-Morgiewicz
Ewa Witoń-Morgiewicz

Ewa Witoń-Morgiewicz z firmy TC3 jest specjalistką ds. nowoczesnych materiałów w dziedzinie kompozytów oraz Managerem Innowacyjności w firmie TC3. Pełni kluczową rolę w kierowaniu strategią innowacyjną firmy oraz nadzorowaniu procesów rozwoju nowych technologii materiałowych. Zarządza Działem B+R, tworzy i wdraża strategię innowacji, która obejmuje zarówno krótko-, jak i długoterminowe cele związane z rozwojem kompozytów i nowoczesnych materiałów. Szuka nowych koncepcji i podejść, które mogą prowadzić do odkryć o znaczącym wpływie. Monitoruje dynamiczne zmiany na rynku materiałów kompozytowych, identyfikując nowe możliwości i wyzwania. Jej analiza trendów pomaga w dostosowywaniu strategii innowacyjnej do zmieniających się warunków rynkowych. Współautorka innowacyjnych rozwiązań kompozytowych.

W latach 2006-2018 Ewa Witoń-Morgiewicz kierowała Regionalnym Punktem Kontaktowym Programów Ramowych Unii Europejskiej w woj. zachodniopomorskim starając się wzmocnić udział polskich naukowców na arenie międzynarodowej. Tworzyła dokumentację i raporty dla MNiSW o stanie zaangażowania polskiej nauki w Europie i na świecie. Aktywnie uczestniczyła w negocjacjach z Komisją Europejską w zakresie finansowań i realizacji projektów. Prowadzi gościnne wykłady z zakresu nowych materiałów. Jest audytorem wewnętrznym ISO PN-EN ISO 9001:2015 i zajmuje się przeprowadzaniem audytów wewnątrz organizacji. Ukończyła doktorat na University of Gothenburg (Sweden) oraz staż na California Academy of Sciences w USA.

Firma TC3 specjalizuje się w produkcji ultralekkich i wysokowytrzymałych kompozytów wielowarstwowych na bazie włókna węglowego, aramidowego (Kevlar) oraz szklanego z materiałem rdzeniowym w postaci aglomeratu korkowego. Misją TC3 jest tworzenie lekkich konstrukcji wykonanych z naturalnych materiałów, które pozytywnie wpływają na środowisko. Są one jedną z najlepszych alternatyw dla betonu, stali i innych ciężkich materiałów. Kompozyty te wykorzystywane są m.in. w motosporcie, transporcie publicznym i samochodach specjalnych.

Źródło: PGM

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).