Eurocell zamierza zbudować swoją nową fabrykę w dwóch fazach, osiągając pełną wydajność już w 2025 roku. W pierwszej fazie będzie produkować zaawansowane ogniwa akumulatorowe na dużą skalę do początku 2023 roku dla obecnych klientów europejskich. W drugiej fazie, potencjalnie w tym samym miejscu, będzie w stanie wyprodukować ponad 40 milionów ogniw rocznie do 2025 roku.
Reprezentując początkową inwestycję w wysokości 800 mln USD, która do 2028 r. ma wzrosnąć do 2 mld USD w celu wsparcia szybko rozwijającego się rynku magazynowania energii w Europie, Gigafabryka ma stworzyć setki bezpośrednich i pośrednich miejsc pracy, przenosząc kluczowe umiejętności od koreańskich ekspertów ds. akumulatorów, a także pobudzając gospodarkę w tym strategicznym sektorze, który ma kluczowe znaczenie dla realizacji ambicji zerowych netto Niderlandów i Europy.
Eurocell ma tworzyć technologie „gotowe do produkcji” w ciągu zaledwie 12 miesięcy, znacznie szybciej niż inne Gigafabryki, używając sprawdzonego produktu akumulatorowego, który został zweryfikowany i zatwierdzony pod kątem produkcji na większą skalę.
W swojej polityce klimatycznej Niderlandy przedstawiają swoją ambicję przewodzenia Europie w walce z globalnym ociepleniem dzięki kompleksowej strategii redukcji emisji w różnych branżach.
Dzięki planom szybkiego rozwoju w Europie, Eurocell cieszy się pozytywnym zaangażowaniem, jakie w ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy zarówno z rządem niderlandzkim, jak i agencją inwestycyjno-rozwojową NOM dla północnej Holandii. Wkraczając w ostatni etap dyskusji, jesteśmy przekonani, że w najbliższej przyszłości będziemy w stanie potwierdzić dokładną lokalizację naszej pierwszej europejskiej Gigafabryki– mówi Nick Clay, dyrektor handlowy, Eurocell EMEA.
Baterie Eurocell, opracowane w Korei, mają również znaczną przewagę techniczną, wytrzymują ponad dziesięć razy dłużej niż konwencjonalne ogniwa litowo-jonowe, co czyni je znacznie bardziej zrównoważonymi, bez problemów związanych z „końcem życia” i didealnymi do zastosowań ESS, biorąc pod uwagę, że są również 100 % bezpieczne.
Źródło: Eurocell