Nowoczesna oferta produktów firmy korzysta ze strategicznych inwestycji biznesowych BorgWarner, aby globalnie rozszerzyć swoje możliwości w zakresie elektryfikacji, umożliwiając klientom rynku części zamiennych dostęp do produktów o jakości oryginalnego wyposażenia (OE), takich jak falowniki i konwentery DC/DC, moduły falownika trakcyjnego oraz ładowarki pokładowe.
Firma oferuje innowacyjne, kompleksowe rozwiązanie, w ramach którego zapewnia dostęp do urządzeń do ładowania, dostęp do szkoleń prowadzonych przez specjalistów, zaawansowanego wsparcia technicznego oraz tradycyjnych części zamiennych, aby jeszcze bardziej ułatwić swoim klientom obsługę i naprawę szybko rozwijającego się rynku pojazdów zelektryfikowanych.
Ruch w kierunku zrównoważonego rozwoju nie wynika wyłącznie z rządowych inicjatyw dotyczących sprzedaży wyłącznie pojazdów bezemisyjnych na całym świecie. Mamy teraz dowód na to, że konsumenci również chcą bardziej ekologicznej mobilności, ponieważ w ubiegłym roku pomimo pandemii odnotowano 43-procentowy wzrost światowej sprzedaży pojazdów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym oraz pojazdów hybrydowych typu plug-in. Wszystkie te pojazdy wykorzystują energoelektronikę do poruszania się, a rynek części zamiennych będzie potrzebował dostępu do komponentów, by rozwijać się wraz z tym segmentem.
prezes i główny dyrektor w BorgWarner Aftermarket - Alex AshmoreInnowacyjne podejście firmy do inwestycji w energoelektronikę pomogło jej klientom spełnić rosnące wymagania w zakresie emisji spalin i zużycia paliwa, a także przyczyniło się do wzrostu akceptacji konsumentów dla pojazdów zelektryfikowanych. Do zróżnicowanego zestawu rozwiązań OE firmy BorgWarner należą falowniki i zintegrowane konwertery DC/DC (CIDD), moduły falownika trakcyjnego (TPIM) oraz ładowarki pokładowe.
Części te zapewniać mają najlepszą w swojej klasie wydajność pod względem gęstości mocy, rozmiaru i wagi, a także prowadzić do istotnego obniżenia kosztów. Firma, która jest już obecna na platformach wielu globalnych producentów pojazdów, zamierza kontynuować wyścig w kierunku elektryfikacji na rynku części zamiennych, oferując te same komponenty na potrzeby napraw zgodnie ze standardami OE.
Firma Delphi Technologies rozwiewa obawy konsumentów co do zasięgu pojazdu, oferując innowacyjne, niedrogie, wielofunkcyjne urządzenie do ładowania, z którego można korzystać praktycznie wszędzie. Ładowarkę do pojazdów elektrycznych (tryb 2) wyposażono w zintegrowane z przewodem urządzenie sterujące i zabezpieczające (IC-CPD). Pozwalać ma ono na bezpieczne ładowanie pojazdów elektrycznych (EV) za pomocą istniejącej infrastruktury (np. gniazda domowego). To pionierskie urządzenie, które można z łatwością schować do bagażnika samochodu elektrycznego, nadawać ma się do krótkich podróży i ładowania przez noc. Sprawdzić ma się też jako ładowarka awaryjna. Ładowarki do pojazdów elektrycznych (tryb 2) od Delphi Technologies są dostosowane do kraju użytkowania i dostępne w Ameryce Północnej, Europie i Chinach.
Z myślą o przyszłych trendach w elektryfikacji, Delphi Technologies angażuje się w organizację szkoleń technicznych, których będą potrzebować mechanicy na całym świecie, by bezpiecznie serwisować technologie samochodowe związane z wysokim napięciem. Firma oferuje kompleksowe szkolenia w zakresie serwisowania pojazdów elektrycznych typu plug-in i hybrydowych (PHEV/HEV), a w przyszłości planuje rozszerzenie programu, aby sprostać kolejnym potrzebom serwisowym. W zależności od regionu pionierskie produkty firmy Delphi Technologies obejmują wysokiej jakości tradycyjne części zamienne, dzięki którym można przeprowadzić wiele napraw układu napędowego, takich jak hamulce, czujniki i części dla układu chłodzenia, układu kierowniczego oraz zawieszenia, a także w pełni obsługiwać pojazdy elektryczne.
Wyścig w kierunku elektryfikacji to ogromna szansa dla rynku części zamiennych, z której mogą skorzystać podmioty dysponujące właściwymi częściami, narzędziami i specjalistyczną wiedzą na temat serwisowania pojazdów następnej generacji. Dlatego w Delphi Technologies jesteśmy nie tylko podekscytowani możliwością wprowadzenia pionierskiej technologii OE firmy BorgWarner na rynek części zamiennych, ale także zapewnieniem szkoleń technicznych i wsparcia, które są niezbędne, aby mechanicy mogli zapoznać się z nowymi technologiami stosowanymi w nowej flocie złożonych pojazdów zelektryfikowanych.
- Alex Ashmore
Więcej informacji na temat programu energoelektroniki można znaleźć na stronie delphiaftermarket.com.
Źródło: BorgWarner