Oddziały Lighting i Electronics firmy Hella, , ściśle ze sobą współpracują i łączą swoje technologie produktowe w elastyczny, modułowy system produktów. Wszystkie komponenty, od modułów reflektorów po elektryczne jednostki sterujące i czujniki, mogą być montowane zgodnie z zasadą modułową.
Hella wspiera również specyfikację interfejsów między poszczególnymi komponentami i opracowanie optymalnego światła dla kierowcy. Ponadto producenci samochodów otrzymują innowacyjne rozwiązania programowe do symulacji funkcji oświetlenia (ALiSiA) lub projektowania animacji (GAIN). Oferty w systemie „Light design” są skierowane na trendy na rynku motoryzacyjnym, takie jak zwiększanie dostosowywania pojazdów i autonomiczna jazda. Producenci korzystają z możliwości łatwej konfiguracji złożonych systemów oświetleniowych i zmniejszenia kosztów integracji.
Cykle innowacji w przemyśle motoryzacyjnym stają się coraz krótsze, a systemy oświetleniowe stają się coraz bardziej złożone. Coraz więcej producentów poszukuje kompletnego systemu, który można łatwo zintegrować i dostosować do indywidualnych wymagań. Dzięki szerokim kompetencjom systemowym w układach oświetleniowych i elektronicznych, Hella może spełnić te wymagania. Przy zakupie produktu modułowego klienci będą mieli dostęp do narzędzi programowych ALiSiA (Advanced Lighting Simulation Architecture) i GAIN (Graphical Animation Interpreter), w zależności od aplikacji.
ALiSiA umożliwia im testowanie dynamicznego zachowania nowych funkcji świateł przednich na komputerze i dokonywanie indywidualnych regulacji. Oprogramowanie pozwala na bezpośredni wpływ poszczególnych komponentów na ogólną moc światła – jeszcze przed wdrożeniem całego systemu w pojeździe. Produkty innych producentów można łatwo zintegrować za pomocą pakietów zmian.
Oprogramowanie Hella GAIN (Graphical Animation Interpreter) umożliwia producentom samochodów łatwe zaprojektowanie animacji świetlnej samemu począwszy od takich funkcji, jak wskaźnik skrętu wycieraczek, poprzez indywidualne choreografie reflektorów, oświetlenie kratek chłodnicy, tylne lampy zespolone i oświetlenie wnętrza, aż do animacji dla autonomicznych funkcji jazdy. Zaprojektowane w ten sposób animacje można przenieść do wbudowanego produktu, naciskając przycisk. Oszczędza to zarówno czas, jak i koszty rozwoju.
Źródło: Hella