14 kwietnia spółka LG Chem ogłosiła, że zakończono prace nad rozbudową II zakładu CNT w Yeosu do zdolności produkcyjnej 1200 ton metrycznych (MT) i rozpoczęto działalność komercyjną. W połączeniu z dotychczasową produkcją na poziomie 500 MT, która rozpoczęła się w 2017 r., spółka LG Chem osiągnęła całkowitą zdolność produkcyjną 1700 MT.
Nowy, II zakład CNT LG Chem jest największym na świecie obiektem z jedną linią produkcyjną wyposażonym we własny reaktor fluidalny. Zakład osiągnął stabilną jakość za pomocą pełnej automatyzacji i zużycia energii ograniczonej o 30% dzięki innowacjom procesowym.
W miarę rozwoju rynku CNT LG Chem planuje rozpoczęcie budowy trzeciego zakładu już w tym roku, a w przyszłości przewiduje dalszą rozbudowę zdolności produkcyjnej. Branża przewiduje, że globalne zapotrzebowanie na CNT wzrośnie gwałtownie do poziomu 40% rocznie, z zeszłorocznych 5000 MT do 20 000 w 2024 r.
Dział CNT spółki LG Chem zajmuje się opracowywaniem konkurencyjnych produktów z wykorzystaniem integracji pionowej, począwszy od etylenu, który pełni funkcję surowca, po katalizatory opracowane z wykorzystaniem opatentowanych technologii i sposobów produkcji obejmujących własne reaktory fluidalne.
W przypadku katalizatorów, które stanowią jedną z podstawowych technologii spółki, aby osiągnąć najwyższą jakość, LG Chem stosuje katalizatory kobaltowe – pozwalają one na ograniczenie zanieczyszczeń magnetycznych, które mogą negatywnie wpływać na jakość akumulatora. Katalizatory na bazie żelaza powszechnie stosowane w branży charakteryzują się stosunkowo wysoką zawartością zanieczyszczeń metalicznych i magnetycznych w porównaniu do kobaltu, wymagając oddzielnej obróbki poprocesowej w ramach przygotowania do sprzedaży.
Nanorurki węglowe to sektor o dużym potencjale, ponieważ znajdują one zastosowanie w różnych produktach poza akumulatorami. Dlatego spółka planuje objąć pozycję globalnego lidera dzięki zwiększonej mocy produkcyjnej i konkurencyjności pod względem jakości.
prezes spółki petrochemicznej Petrochemicals Company - Kug Lae Noh
Źródło: LG Chem