Firma Mahle zainwestowała w nowy obiekt około 2 mln euro, a planowana jest dalsza rozbudowa. Stanowiska posłużyć mają do testowania komponentów do ogniw paliwowych i silników o niemal zerowej emisji, zasilanych wodorem, w celu opracowania ekonomicznych i solidnych rozwiązań systemowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Około 100 pracowników pracuje nad projektami związanymi z wodorem w siedzibie Mahle w Stuttgarcie.
Nasze nowe centrum testowania wodoru to ważny krok i kolejny przykład udanego projektu transformacji firmy Mahle. W końcu testy w tym miejscu były do tej pory powiązane tylko z silnikami spalinowymi.
wiceprezes ds. Badań korporacyjnych i zaawansowanej inżynierii w Mahle - dr Martin Berger
Działalność centrum testowego ma koncentrować się na opracowywaniu układów napędowych i komponentów do ciężkich pojazdów użytkowych. Mahle uważa, że wodór w ogniwach paliwowych i silnikach spalinowych jest ważnym wkładem w zrównoważony transport.
Dzięki temu nowemu centrum testowemu Mahle wzmacnia swoją działalność badawczo-rozwojową w tej dziedzinie. Jako członek Rady ds. Wodoru prowadzi również kampanie na szczeblu politycznym na rzecz promocji technologii wodorowej. Rada ds. Wodoru to globalna inicjatywa składająca się z czołowych przedsiębiorstw energetycznych, transportowych i przemysłowych, która opowiada się za wodorem jako podstawowym elementem dekarbonizacji całej gospodarki światowej.
Źródło: Mahle