PZL Sędziszów to marka dobrze rozpoznawalna przez użytkowników samochodów osobowych, ale nie wszyscy wiedzą, że bardzo ważne kierunki produkcji polskiego producenta to także rolnictwo i transport ciężarowy. Na liście odbiorców PZL Sędziszów znajdują się również wojsko i firmy lotnicze.
Bez najmniejszych kompleksów możemy porównywać polskie filtry z dowolną konkurencją.
PZL Sędziszów bazuje na najlepszych i najdroższych europejskich materiałach filtrujących. To właśnie dzięki temu spełnia wymagania zaawansowanych silników w zakresie chłonności zanieczyszczeń i niskich oporów przepływu. Produkcja osadzona w Polsce daje pełną kontrolę nad jakością i pozwala na szybkie dokonywanie ewentualnych modyfikacji, np. w zakresie rozszerzenia oferty o nowe referencje.
To co na pierwszy rzut oka wydaje się zwykłe, w praktyce okazuje się bardzo zaawansowane. Np. każdy filtr powietrza oferowany przez PZL Sędziszów jest wykonany ze specjalnej bibuły i włókniny poliestrowej. Taka budowa gwarantuje skuteczne oczyszczanie w bardzo szerokim spektrum zanieczyszczeń (5-30 μm). Wspomniane materiały przed zastosowaniem poddane są impregnacji (z wykorzystaniem żywicy) oraz obróbce termicznej, co w konsekwencji zabezpiecza filtr powietrza przed szkodliwym wpływem wilgoci oraz oparów oleju i paliwa. Co więcej, w filtrach do pojazdów, w których istnieje zagrożenie przeskoku iskry, bibuła filtracyjna jest wykonana w technologii ognioodpornej. To specjalny rodzaj materiału filtracyjnego typu Flame Retardant.
Zwykły papier na pierwszy rzut oka może wyglądać bardzo podobnie jak materiały filtracyjne PZL, jednak nie jest w stanie jednocześnie zatrzymywać zanieczyszczeń o średnicy mniejszej niż 30 μm i gwarantować przy tym odpowiednio niskich oporów przepływu powietrza. Nie wytrzyma także próby czasu, czyli pełnego interwału między przeglądami, nie mówiąc już o odporności na wilgoć czy zanieczyszczenia chemiczne, np. olej.
W dzisiejszych czasach trudno o zupełnie nowe techniki filtrowania. Mimo wszystko PZL Sędziszów ma w swojej ofercie filtry kabinowe antybakteryjne Silver Nano Protect. Zastosowano w nich nowatorski, dwukompozytowy roztwór z cząstkami nano-srebra i nano-miedzi, który charakteryzuje się unikalnymi właściwościami antybakteryjnymi. W połączeniu z kilkuwarstwową powierzchnią filtracyjną produktu, stanowi on jeszcze bardziej skuteczną barierę przed bakteriami, alergenami, pleśnią i drobnym pyłem niż filtry węglowe. Zastosowane tu koloidalne srebro i miedź, to cząstki metalu wielkości nanometrów zawieszone w cieczy dyspersyjnej, naniesionej na włókninę filtracyjną. Minimalny okres aktywności antybakteryjnej wynosi 12 miesięcy.
Import europejskich materiałów i polska produkcja okazały się skutecznym zabezpieczeniem przed problemami współczesnego świata. To właśnie wysoka jakość produkcji oraz stabilne zaplecze zaopatrzeniowe sprawiają, że połowa produkcji PZL Sędziszów trafia obecnie na eksport do Francji, Niemiec, Włoch i Belgii. Polska firma stawia na dywersyfikację produkcji i dba o równowagę pomiędzy importem a eksportem, co chroni ją także przez ewentualnym ryzkiem zmiany kursów walut.
Z czystym sumieniem polecamy wszystkim kierowcom filtry PZL Sędziszów. Nie tylko dla tego, że promujemy rodzimy przemysł, ale także z tego powodu, że to po postu bardzo dobre produkty. Charakteryzują się wysoką skutecznością filtrowania, są bardzo precyzyjnie wykonane i gwarantują niskie opory przepływu. Na dodatek – naprawdę świetnie się prezentują, ponieważ PZL Sędziszów dba także o estetykę swoich filtrów, które z powodzeniem mogą stanowić ozdobę niejednego silnika.
Artykuł sponsorowany przez PZL Sędziszów