Powstaje polska sieć ekspertów elektromobilności | MOTOFAKTOR

Powstaje polska sieć ekspertów elektromobilności

W ramach Pilot Maker Elektro ScaleUp ruszyła internetowa sieć ekspertów elektromobilności.

Platforma gromadzi osoby, które z racji swojej wiedzy i doświadczenia mogą wspierać rozwój polskiego rynku e-mobility.

W nowych gałęziach gospodarki zarządzanie sieciowe daje dużo większe efekty niż praca w hierarchicznych strukturach. Rozwój elektromobilności zdynamizować może więc elastyczna, pozioma współpraca ekspertów, płynny przepływ informacji i wymiana wiedzy. Dlatego zbudowaliśmy pierwszą w Polsce, sieć ekspertów e-mobility. Łączymy różnorodne obszary w jednym ekosystemie, dając ekspertom, korporacjom i startupom możliwość bezpośredniego, szybkiego i efektywnego docierania do potrzebnej wiedzy i kompetencji.

prezes techBrainers, operatora programu Pilot Maker Elektro ScaleUp - Magdalena Jackowska-Rejman

 

Energetycy, informatycy, specjaliści od motoryzacji, logistyki i komunikacji czy ochrony środowiska z całego kraju, z doświadczeniami w elektromobilności zostali włączeni do internetowej bazy ekspertów.

Nasza sieć działa jak system rekomendacji. Wzajemne wskazania ekspertów oraz stałe dołączanie nowych metodą kuli śnieżnej tworzy na wielką skalę mapę niezwykle wartościowej wiedzy. Siła rekomendacji w biznesie jest znacznie bardziej miarodajna niż np. mechanizmy stosowane w nauce jak liczba cytowań. Dlatego właśnie budując naszą platformę odwzorowaliśmy siłę rekomendacji. W ten sposób dotrzemy do ekspertów, którzy nie są eksponowani w mediach, a tym samym do „ukrytej” wiedzy, którą reprezentują.

- Magdalena Jackowska-Rejman

 

Platforma ma ułatwić im komunikację i wspólną pracę nad pomysłami. W prosty sposób będą mogli tworzyć wirtualne zespoły, dzielić się opiniami i sugerować rozwiązania. Podobne sieci skróciły czas powoływania grup roboczych w wielu korporacjach. Platforma ma charakter otwarty. Eksperci włączeni do sieci mogą zapraszać kolejne osoby wskazując ich doświadczenie, wiedzę czy obszary badawcze. Główną zaletą perspektywy sieciowej jest jej transparentność i wykorzystanie tzw. mądrości grupy. Eksperci wskazywani najczęściej są zazwyczaj liderami w swoim obszarze kompetencji. Mapa motywuje do aktywnego dzielenia się wiedzą i współpracy. Zainteresowani specjaliści mogą też samodzielnie zgłaszać się do operatorów sieci – wiadomości z opisem kompetencji można przesyłać na adres mapa@techbrainers.com.

 

Sieć może przyśpieszyć proces komercjalizacji innowacyjnych pomysłów. Z narzędzia korzystają też korporacje, które uczestniczą w Pilot Maker Elektro ScaleUp jako odbiorcy technologii. Na pomysły i rady ekspertów czekają m.in., PKN ORLEN, Carrefour Grupa TAURON, LARQ, Siemens, PKP Telkol czy Synerise.

Każdy z naszych korporacyjnych partnerów może samodzielnie sformułować pytania i problemy badawcze, a następnie przesłać je do zaopiniowania wszystkim lub tylko wybranym, wyspecjalizowanym ekspertom z naszej sieci. Udział w projekcie dużego biznesu to szansa na skrócenie drogi od ciekawej idei do jej rynkowego wdrożenia.

- Magdalena Jackowska-Rejman

 

Pilot Maker Elektro ScaleUp jest finansowany z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, poddziałanie 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB. Więcej informacji na temat założeń pilotażu dostępnych jest na stronach  www.poir.parp.gov.pl/elektroscaleup oraz www.pilotmaker.pl.

 

Zdjęcie główne: Nissan

Źródło: PARP

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).