Szersza oferta opon Conti EcoPlus | MOTOFAKTOR

Szersza oferta opon Conti EcoPlus

Obniżony opór toczenia w oponach Conti EcoPlus to niższe koszty floty i ochrona środowiska naturalnego. Teraz ich oferta jest jeszcze szersza.

Mniejszy opór toczenia, większa oszczędność paliwa: Continental oferuje operatorom flot zoptymalizowane opony do pojazdów użytkowych w ramach unowocześnionej rodziny opon Conti EcoPlus. Zastosowanie w oponach do transportu dalekobieżnego innowacyjnej mieszanki gumowej pozwoliło na dalsze, znaczne zmniejszenie oporów toczenia. Dzięki temu opony klasy premium pomagają obniżyć koszty floty i emisję CO2, bez uszczerbku dla przebiegu i trwałości.

 

Konstruktorzy Continental skoncentrowali się zarówno na nowej mieszance, zoptymalizowanej pod kątem transportu dalekobieżnego, jak i na ulepszonym procesie produkcji, który pozwala pogodzić opór toczenia z przebiegiem. Opony Conti EcoPlus HS3+ i Conti EcoPlus HD3+ na oś kierowaną i napędową są dostępne od lipca w rozmiarze 315/70 22,5. Kolejne rozmiary mają być dostępne od października. Opona Conti EcoPlus HT3+ na oś naczepy ma zostać wprowadzona w przyszłym roku.

Conti EcoPlus HS3+ i Conti EcoPlus HD3+: wytrzymałe opony do użytku na długich dystansach

Opona Conti EcoPlus HS3+

Opona Conti EcoPlus HS3+ na oś kierowaną do transportu dalekobieżnego ponownie zmniejszyła opór toczenia w stosunku do swojej poprzedniczki aż o 7%. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu innowacyjnej mieszanki bieżnika i ścian bocznych oraz zoptymalizowanej mieszanki podstawowej. Takie połączenie zapewnia doskonałą wydajność paliwową.

Wraz z aktualizacją linii produktów jeszcze bardziej zwiększyliśmy trwałość, wytrzymałość i przebiegi tej linii opon.

szef działu rozwoju opon do autobusów i pojazdów ciężarowych w Continental - Hinnerk Kaiser

 

Opona Conti EcoPlus HD3+

Opona Conti EcoPlus HD3+ na oś napędową przekonuje zmniejszeniem oporu toczenia nawet o 12% w stosunku do swojej poprzedniczki. Do tej wyraźnej poprawy przyczynia się innowacyjna mieszanka bieżnika i ściana boczna. Ponadto specjalna technologia zmniejsza deformację ściany bocznej i stopki opony, co dodatkowo obniża opór toczenia.

Niski opór toczenia zmniejsza wpływ na środowisko

Pojazdy użytkowe zużywające mniej paliwa są korzystne zarówno dla budżetów flot, jak i dla środowiska. Opór toczenia opony może mieć nawet 30-proc. udział w zużyciu paliwa, co sprawia, że jest on kluczowym aspektem dla konstruktorów opon. Co więcej, opór toczenia jest jednym z parametrów wykorzystywanych przez narzędzie symulacyjne VECTO do obliczania efektywności paliwowej pojazdu ciężarowego. VECTO i rozporządzenie UE w sprawie emisji pozostają ważnymi tematami dla branży transportowej.

 

Branża ta ma oczywiście za zadanie znacznie zredukować emisję CO2 do 2030 roku. W celu zwiększenia przejrzystości procesu wyboru opon, Continental oferuje kalkulator emisji CO2 i zużycia paliwa oparty na narzędziu symulacyjnym VECTO. Dzięki temu operatorzy flot mogą obliczyć, w jakim stopniu mogą ograniczyć emisję spalin i zużycie paliwa, wybierając odpowiednie opony Continental. Wzajemne oddziaływanie profilu misji opony, struktury, poziomu ciśnienia i oporu toczenia ma decydujący wpływ na to, ile paliwa zużywa flota i ile można zaoszczędzić.

 

Źródło: Continental

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).