Firma OSRAM stale unowocześnia gamę lamp warsztatowych LEDinspect. Dziś oferuje kilkanaście modeli o różnych parametrach i przeznaczeniu. Dzięki odpowiedniej konstrukcji lampy pomogą oświetlić każdy miejsce pracy przy samochodzie. Niedawno tę serię uzupełniło kilka nowych produktów.
Indywidualna konstrukcja każdego produktu rodziny LEDinspect jest dopasowana do różnorodnych zadań. Oprawy mają m.in. zginane i obrotowe części tak, aby można było skierować światło tam gdzie jest potrzebne. Ponadto można w nich regulować natężenie strumienia świetlnego dostosowując jasność do swoich preferencji. Wskaźnik naładowania baterii podpowiada, kiedy należy lampę doładować, a praktyczne magnesy i haczyki ułatwiają pracę.
Przy pracy w trudno dostępnych miejscach najlepiej sprawdzą się lampy o wąskich głowicach. W ofercie OSRAM są to m.in. produkty LEDinspect Slim 500, Slim Max 1000, Pocket 200, Pocket Pro 400 czy Pocket B200. Liczba podana w nazwie to maksymalna wartość generowanego przez nią strumienia świetlnego. Każda z nich ma dodatkowo także funkcję latarki. Czas pracy po naładowaniu akumulatora sięga nawet 10,5 h (w przypadku lampy Slim Max 1000). Wszystkie lampy można ładować przy pomocy kabla USB-C (wyjątkiem jest lampa Pocket B200, która wymaga trzech baterii AAA). Lampy są oczywiście odporne na wnikanie kurzu i wody oraz na uderzenia.
Grupą opraw o bardziej „tradycyjnym” kształcie są modele Twist 250, Max 500 i Mini 250. Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych lamp liczba w oznaczeniu to maksymalny strumień świetlny.
Mechanicy z pewnością docenią także produkty z opcją „Fast Charge”. Ich największą zaletą jest możliwość szybkiego ładowania – po całkowitym uzupełnieniu baterii, które zajmuje około godziny, lampy mogą pracować nawet 7 h.
W ofercie OSRAM znajdują się także lampy warsztatowe, które służą do oświetlenia większej powierzchni, np. komory silnikowej czy podwozia. W tej grupie znajdziemy trzy produkty – znany i ceniony przez mechaników Bonnet 1400 i dwie lampy, które nie wymagają zasilania do pracy – Utility 1000 i Rechargeable Underbonnet Light. Ich maksymalny strumień świetlny waha się od 1000 do 1400 lumenów.
Do pracy w warsztacie świetnie sprawdzą się także tzw. czołówki. Do znanej lampy Head Torch 250 dołączyły ostatnio dwa nowe produkty tego typu – Flexible Head Torch i lampa zakładana na szyję – Wearable Neck Light. Zależnie od modelu maksymalny strumień świetlny wynosi 115, 250 lub 265 lumenów, a lampy po naładowaniu mogą pracować od 4,5 do 6 godzin.