Firma zainwestuje 100 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego. Proces inwestycyjny wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A.
Od blisko 20 lat wspieramy firmy prowadzące działalność w EURO-PARK Kobierzyce objętym granicami Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzisiaj to jeden z najnowocześniejszych parków przemysłowych w Polsce, w którym swoje siedziby mają firmy z branży elektromobilności czy produkcji baterii do samochodów elektrycznych. Tym bardziej cieszę się, że firma Universal Scientific Industrial Poland, która od 2007 roku prowadzi działalność w naszej strefie, inwestuje w park maszyny i zwiększy produkcję.
wiceprezes ARP S.A. - Paweł Kolczyński
Universal Scientific Industrial Poland sp. z o.o. produkuje na zamówienie innych firm: wyposażenie elektroniczne i optyczne, oświetlenie LED, aparaturę do radioodbiorników, telewizorów i urządzeń telekomunikacyjnych. Te produkty znajdują zastosowanie m.in. w branży samochodowej. Ich wysoka jakość jest gwarantowana dzięki przeprowadzanym badaniom, opierającym się na autorskim i innowacyjnym procesie technologicznym DFT (Dynamic Functional Test). Ten proces jest w stanie wychwycić błędy w produktach na początkowym etapie, zanim trafią one do klientów.
W nowym zakładzie produkcyjnym, w którego budowę USI zainwestuje 100 mln zł, będą wytwarzane płytki PCBA i OEM (to drukowane elektroniczne płytki, które są ważnym elementem w przemyśle elektronicznym, wsparciem dla elementów elektronicznych i nośnikiem do połączeń elektrycznych elementów elektronicznych). Płytki te będą przeznaczone przede wszystkim dla branży automotive.
Dzięki doskonałym warunkom do inwestowania, jakie w EURO-PARK Kobierzyce stworzyła ARP, znalazło miejsce do prowadzenia działalności w Kobierzycach kilkadziesiąt dużych globalnych i innowacyjnych firm, na czele z LG Energy Solution. W sposób szczególny cieszą nas kolejne inwestycje utrwalające obecność firm w EURO-PARK Kobierzyce oraz fakt, iż firmy zmuszone pandemią odkładać swoje plany inwestycyjne na później wracają do ich realizacji. Taką firmą jest Universal Scientific Industrial Poland.
wicedyrektor Oddziału ARP S.A. we Wrocławiu - Przemysław Strzelec
Proces inwestycyjny wspierała Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Na realizację reinwestycji przyznano grant rządowy w ramach programu, którego operatorem jest PAIH.
Cieszę się, że Universal Scientific Industrial Poland inauguruje kolejny projekt z zakresu innowacji. To strategiczna reinwestycja w nowatorskie technologie, które przełożą się na zwiększenie zdolności produkcyjnej zakładu, a w konsekwencji na wzmocnienie naszego sektora automotive. Wytwarzane produkty będą wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym. Otworzy to przed firmą kolejne drzwi i da spółce jeszcze większe możliwości rozwoju. Do PAIH zwracają się innowacyjne firmy, które coraz chętniej sięgają po grant rządowy. Z myślą o nich na początku roku dokonaliśmy istotnych zmian w tym instrumencie wsparcia. Widzimy efekty. Rządowy program grantowy upraszcza procedurę inwestycji i rozwój biznesu.
członek zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu - Grzegorz Słomkowski
Źródło: PAIH