W dniach 11-16 września br. nad południową Polską latał będzie Zeppelin ZF. Organizatorem przelotów jest firma ZF – światowy lider rozwiązań technologicznych dla branży motoryzacyjnej, tworzonych m.in. w centrach inżynieryjnych i zakładach produkcyjnych w Polsce. W ten sposób ZF promuje swoją globalną strategię rozwoju mobilności nowej generacji „Next Generation Mobility. NOW”.
Kiedyś Zeppelin był królem przestworzy, dziś jest ikoną historii lotnictwa i fascynuje ludzi na całym świecie. Dla ZF ma on szczególne znaczenie. To dzięki Zeppelinowi, w 1915 roku założono firmę, której zadaniem była budowa lepszych przekładni do samolotów i pojazdów mechanicznych.
Dziś ZF kontynuuje działalność w obszarze innowacji technologicznych i zintegrowanych systemów dla motoryzacji. Dostarcza rozwiązania dla samochodów wiodących marek, zarówno osobowych jak i komercyjnych oraz dla przemysłu, wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji.
Rozwijając mobilność przyszłości, firma nie zapomina o swojej historii. To właśnie zakłady ZF wyprodukowały przekładnię do sterowca nowej generacji – Zeppelin NT (NT – New Technology), którego już we wrześniu będzie można zobaczyć na niebie nad południową Polską. Jest to jeden z największych aktywnych sterowców na świecie.
Od 2018 roku motto „Next Generation Mobility” nie tylko oddaje strategię firmy ZF, ale również stanowi zobowiązanie do realnego działania. W ten sposób koncern technologiczny pokazuje, że już teraz dysponuje wieloma rozwiązaniami dla zrównoważonej mobilności jutra, które albo są w produkcji seryjnej, albo są do tego przygotowywane.
Przemieszczanie się od zawsze było jedną z podstawowych potrzeb człowieka. Współcześnie stanowi ono jednak ogromne obciążenie dla naszego klimatu, co z kolei wymusza zmianę globalnego podejścia do kwestii mobilności. Pandemia koronawirusa jeszcze bardziej przyspieszyła tempo koniecznych zmian. Ludzie na całym świecie oczekują teraz mobilności, która będzie elektryczna, inteligentna, zintegrowana w sieci, zrównoważona, bezpieczna, autonomiczna, ale także przystępna cenowo. ZF już dzisiaj oferuje rozwiązania spełniające te oczekiwania.
Trasa Zeppelina ZF w Polsce rozpocznie się w sobotę 11 września w Katowicach. Tego dnia sterowiec będzie latał również na Gliwicami, a w kolejnych dniach nad Częstochową (12.09), Bielskiem-Białą i Czechowicami-Dziedzicami (14.09) oraz Wrocławiem (15-16.09).
W tych właśnie miastach w Polsce firma ZF ma swoje fabryki, centra inżynieryjne oraz centra usług wspólnych. Obszar działalności ZF w naszym kraju jest bardzo szeroki i obejmuje zakłady produkcyjne, specjalistyczne placówki badawczo-rozwojowe oraz centra usług takich jak IT, finanse, zakupy czy HR, a także dział ZF Aftermarket, oferujący produkty do układów napędowych, kierowniczych i podwozi pod markami SACHS, LEMFÖRDER, TRW, BOGE i ZF. Firma zatrudnia w Polsce ponad 10 tysięcy osób, w tym wysoko wyspecjalizowanych inżynierów oraz technologów i jest jednym z największych pracodawców na południu kraju.
Bilety na wyjątkowe loty widokowe Zeppelinem ZF nie są dostępne w wolnej sprzedaży, lecz mieszkańcy Śląska i Dolnego Śląska mogą je wygrać w konkursach na antenie regionalnych rozgłośni radiowych i w lokalnej prasie.
Trasę przelotu Zeppelina ZF można śledzić w serwisie FlightRadar24, który pokazuje lokalizację statków powietrznych na mapie w czasie rzeczywistym. Wystarczy w aplikacji wpisać numer indentyfikacyjny „DLZNT” przypisany sterowcowi ZF.
Więcej informacji na temat Zeppelina znajduje się na stronie zf.com/pl/zeppelin oraz na Facebooku www.facebook.com/zfgroup.polska
Źródło: ZF