Po niezwykłych, pełnych zaangażowania oraz sukcesów latach aktywności biznesowej, z firmą pożegnał się wieloletni Prezes Zarządu, Marek Żak – który zarządzał firmą od jej powstania, w 1988 roku. Teraz nadszedł moment na kolejny krok i tym samym otwarcie nowego rozdziału w historii Lumag – informuje w mediach społecznościowych producent klocków, tarcz i okładzin hamulcowych.
Z początkiem stycznia stanowisko prezesa zarządu objął Grzegorz Żak, który od najmłodszych lat uczestniczył aktywnie w rozwoju firmy, obejmując stanowiska pracy począwszy od operatora prasy, poprzez technologa, po kierownika produkcji. Ukończył Politechnikę Poznańską na kierunku „Zarządzanie i inżynieria produkcji”. Od wielu lat w ramach struktur firmy – z sukcesami łączy wiedzę praktyczną z teoretyczną.
Firma informuje, że decyzja o zmianie pokoleniowej jest rezultatem starannie przygotowanego procesu sukcesji, który jest nie tylko naturalnym krokiem, ale również strategicznym posunięciem. Przekazując stery przedsiębiorstwa w ręce następców, firma otwiera nowy rozdział – pełen potencjału i nowych perspektyw.
„Lumag to firma rodzinna. Jako następne pokolenie jesteśmy dumni z własnych korzeni i solidnych fundamentów biznesowych, które przez lata wspólnie budowaliśmy. Obecna zmiana w zarządzie symbolizuje jednocześnie kontynuację naszej misji – jak i dynamiczny rozwój w oparciu o nowe możliwości technologiczne. Wierzymy, że Lumag osiągnie jeszcze większe sukcesy, trwale zaznaczając swoją pozycję w branży materiałów ciernych” – mówi Prezes Zarządu, Grzegorz Żak.
Firma Lumag powstała w 1988 roku. Sukces rynkowy powoduje, że w 2003 roku firma powołuje do życia nową markę tarcz i klocków hamulcowych Breck. Dziesięć lat później w Budzyniu koło Poznania powstaje nowoczesna fabryka firmy o powierzchni ponad 19 tysięcy m², dzięki czemu przedsiębiorstwo staje się jeszcze bardziej konkurencyjne. Przewaga logistyczna i wydajność linii technologicznych znacznie zwiększa moce produkcyjne. Siedziba firmy Lumag przy ul. Rogozińskiej w Budzyniu zostaje oficjalnie otwarta w 2014 r. Natomiast w 2016 r. firma kupuje maszynę Bruderer – jest to krok w stronę rozwoju produkcji komponentów metalowych m.in. shimów, piston clipów. Trzy lat później Lumag inwestuje w produkcję płytek nośnych w technologii fineblankingu, prosto od szwajcarskiego producenta Feintool.
Źródło: Lumag